Пам'ятник не рекомендується чіпати і протирати не менше тижня після установки, для того щоб затверділа клеюча суміш, а в разі дощової погоди – часу має пройти ще більше.

Мінімум один раз в рік потрібно робити звичайне вологе прибирання із використанням губки або м'якої тканини, але в жодному разі не металевими предметами, щітками (дуже легко можна пошкодити полірування), це допоможе Вам утримувати гранітний пам ятник в хорошому стані. У воду додавайте звичайне мило в невеликій кількості, інакше залишаться розводи, які важко потім буде вивести. Не застосовуйте миючі засоби, які містять абразивні частинки; миючі засоби для ванни, туалету чи кухні – вони дуже агресивні хімічно. Також категорично забороняється користуватися жирними і масляними розчинами, такі розчини мають властивості глибоко проникати в виріб, і місце залишиться темним. Промивати пам'ятник потрібно без великої кількості води, так як може вимиватись розчин зі швів, що призведе до зниження міцності конструкції, а полірована поверхня може набути тьмяного відтінку. Після чого рекомендовано протерти пам’ятник м’якою сухою тканиною. Якщо текст на пам'ятнику з граніту виконаний із застосуванням сусального золота, то потрібно взагалі виключити і вологе, і сухе протирання літер, а лише полити напис невеликою кількістю води.

Що б пам'ятник з часом не втрачав свій блиск, слід використовувати віск для гранітного каменю, який захистить від впливу зовнішнього середовища і відновить полірування (яке з часом могло вже потьмяніти). Також можна використовувати поліроль для граніту. Про те, ні в якому разі не можна полірувати художнє оформлення надгробного памятника (портрет, пейзаж, літери), так як зображення зіпсується, а віск і поліроль з них забирається дуже важко.

Досить складним забрудненням на гранітному пам’ятнику є сліди від фарби. Їх потрібно видаляти розчинником, обробляючи тільки ту ділянку на яку потрапила фарба. Дуже часто, після видалення фарби з пам’ятника страждає полірована поверхня граніту. У такому разі необхідно використовувати спеціальний віск, яким обробляють пошкоджені ділянки поверхні граніту.

Природньо, що з плином часом даються взнаки дії сильних морозів, вітрів і палючого сонця. На поверхні гранітного пам ятника можуть з’явитись тріщини, невеликі відколи. У них проникає вода, яка особливо небезпечна взимку, – замерзаючи вона руйнує структуру гранітного каменю. Такі тріщини необхідно обробляти спеціальною шпаклівкою для граніту. Потім поверхню граніту обробити за допомогою валика і тампона спеціальним захисним поліруючим засобом, пам’ятник набуде первісного блиску та отримає додатковий захист від впливу негативних погодних умов.

Оновлювати написи потрібно дуже обережно, щоб вони не втратили естетичного вигляду, при цьому застосовувати тільки відповідну фарбу, неправильно підібрана фарба може дуже швидко потріскатись та неохайно виглядати.

Турбота і нескладні правила догляду надовго зберігатимуть надгробний пам'ятник з граніту у хорошому стані та первісному вигляді. Це - гарантія того, що гранітний памятник стоятиме вічно.

UA
RU